Rajčatové PESTO ROSSO s bazalkou a sušenými rajčaty

Velmi známé zelené bazalkové pesto má méně známého sourozence, a to skvělé červené rajčatové pesto! Už jste jej vyzkoušeli? Pokud ne, měli byste to napravit, protože pesto je klasikou italské kuchyně se spoustou využití.

Možná se ptáte, co to vlastně pesto je. Samotné slovo pochází z italského slova pestare, což znamená “rozdrtit“. Jedná se o rozdrcené ingredience spojené do skvělé pasty nebo omáčky, která má spoustu využití. Ingredience vždy využívají lokálních ingrediencí. Stejně tak červené pesto – připravuje se z rajčat, a to buď z rajčat sušených, z rajčat čerstvých (pak vznikne pesto trapanese), případně ze směsi obou. V tomto receptu si připravíme pesto ze sušených rajčat se skvělými mandlemi, čerstvou bazalkou a balzamikem.

červené rajčatové pesto ze sušených rajčat - Ochutnejte svět

Recept na domácí červené pesto s bazalkou

Co potřebujete

 • 100 g sušených rajčat
 • 100 g mandlí
 • 80 ml olivového oleje
 • 3 stroužky česneku
 • 50 g parmezánu
 • 1 lžička balzamikového octa
 • sůl

Jak na to

 1. Všechny ingredience vložte do malého mixéru a rozmixujte.
 2. Pesto vložte do skleničky, lehce zakápněte olejem a uchovejte v lednici, případně jím můžete naplnit tvořítka na led a nechat zmrazit po porcích.

Na co použít pesto z rajčat?

 1. Nejčastěji se pesto používá k těstovinám – stačí pesto přidat k čerstvě uvařeným těstovinám. Pokud je příliš hutné, smíchejte jej s trochou vody z vařených těstovin a olivovým olejem. Poté posypte nastrouhaným parmezánem.
 2. Použijte pesto do sendviče nebo bagety – v kombinaci s mozarelou, rukolou a čerstvými rajčaty připravíte skvělý italský sendvič.
 3. Pesto můžete použít na grilované maso nebo rybu, skvělé doplní jeho chuť.
 4. Smíchejte pesto s trochou ricotty nebo s kozím sýrem a směs použijte jako náplň do plněných kuřecích prsou nebo vepřové kotlety.
 5. Chcete ochutit svá vegetariánská jídla? Přidejte lžičku pesta k restované zelenině nebo k bramborové tortille.
 6. Smíchejte pesto s řeckým jogurtem a získáte skvělý dip, který můžete použít k zelenině nebo chipsům.
 7. Připravujete jako přílohu k salátu opečený chléb s česnekem? Použijte místo bylinek pesto, lehce potřete opečený chléb nebo bagetu a dodáte mu skvělou chuť!
 8. Použijte pesto místo pasírovaných rajčat na domácí pizzu! Stačí poté doplnit mozarelou, sušenou šunkou a rukolou a skvělá pizza bude na světě.

Červené a zelené bazalkové pesto - Ochutnejte svět

Shrnutí
recipe image
Recept na
Rajčatové PESTO ROSSO s bazalkou a sušenými rajčaty
Ochutnáno
Příprava ingrediencí
Celkový čas

One thought on “Rajčatové PESTO ROSSO s bazalkou a sušenými rajčaty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *