Perfektní snídaně. Co si představíte? Většina Američanů by vám pravděpodobně popsala vejce Benedikt připravená na čerstvě upečeném anglickém muffinu. Jedná se o menší placatou housku, kterou můžete jíst nasladko i naslano. Muffin se před servírováním podélně rozřízne, opeče dokřupava a poté se obloží nebo namaže podle vaší chuti: marmeládou, medem sýrem nebo výše zmíněný vejci.
Možná vás mate, jak je možné, že do americké kuchyně patří houska s názvem anglický muffin, ale vysvětlení je jednoduché. Toto pečivo začal připravovat Angličan Samuel Bath Thomas poté, co emigroval do Spojených Států a otevřel si zde vlastní pekárnu. V Anglii se vyráběly v té době podobné housky, ale současná podoba pečiva vychází právě z verze, kterou prodával Samuel Bath Thomas.
Díky původu mistra pekaře se tak pečivu začalo říkat anglický muffin. Druhý důvod pro tento název byl spíš praktický: bylo třeba odlišit americké sladké muffiny od těchto univerzálně použitelných snídaňových housek.
Recept na anglické muffiny
Co potřebujete
- 400 g hladké mouky
- 1 lžíce krupicového cukru
- 1 balíček sušeného droždí
- 125 ml mléka
- 100 ml vody
- 50 g másla
- půl lžičky soli
- kukuřičná krupice nebo polenta (na vyválení a obalení)
Jak na to
- Ohřejte mléko, poté smíchejte s vodou, s cukrem a se sušeným droždím. Nechte odpočinout 10 minut. Smíchejte směs se změklým máslem, moukou a solí. Prohnětejte a nechte 1 hodinu vykynout.
- Posypejte vál kukuřičnou krupicí nebo polentou. Vyválejte těsto placku vysokou cca 1,5 cm. Vykrajujte vykrajovacím kolečkem nebo sklenicí, abyste získali kolečka o průměru 8 cm. Posypejte krupicí placky také seshora. Nechte vykynout půl hodiny.
- Opečte na nepřilnavé pánvi, z každé strany cca 10 minut.
Jak servírovat anglické muffiny?
- Rozkrojte muffin napůl, opečte na roztopeném másle nebo nasucho. Poté potřete máslem, marmeládou nebo sýrem.
- Potřeba jsou anglické muffiny také na přípravu vejcí Benedikt.
2 thoughts on “ENGLISH MUFFINS neboli pravé anglické muffiny”